Teşekkürler / Thank you!

Merhaba,

Kaçak terzi burada! Dikişten uzak günlerde beni motive eden, aldığım iki güzel hediyeden bahsedeceğim.

Geçenlerde iki ayrı çekilişte hediye kazanmıştım. Hediyelerim ilginç ve güzel şeyler ama beni asıl mutlu eden, hediyelerin önemsenerek paketlenmesiydi :)

İlkini Thimberlina blogundan sevgili Ali İngiltere'den gönderdi. Janome'nin kumaş arşivlemesi için plastik kartlarını ve etiketleri içeren bir sistem. Paketten çıkan, muhteşem bir el yazısıyla yazılmış mektup beni çok mutlu etti! Teşekkürler Ali!

Hemen kumaşlarımı arşivledim. Artık hangi kumaşımdan kaç metre var biliyorum :) Siz de böyle sistemler kullanıyor musunuz dikiş odanızda?

Hi,

Runaway seamstress is here! I'll talk about two lovely gifts which motivated me during my seam-less days.

Recently, I won two gifts in different giveaways. They are interesting and and lovely but the most cheerful thing was the awesome packages.

First one is sent by dear Ali of Thimberlina blog from England. A system including plastic cards and stickers for fabric archiving by Janome. The handwritten mail by a perfect handwriting inside the package made me so happy! Thank you Ali!

I archived my fabrics asap. From now on, I know how much fabric I got :) Do you use similar systems in your sewing room?


İkinci hediyem başka bir latif hanımefendi Nuray Öğretmen tarafından daha dün gönderildi. Eşim paketi görünce benden çok meraklandı. Kuru çiçekler, mis gibi kokular, boncuklar! Asıl hediye peştemaldi ama paketten çıkan her şey beni ayrı mutlu etti. Kalp şeklinde kokulu kese, boncuk ve ipler hemen dikiş odamı süslediler :) Teşekkürler Nuray Hanımcığım!

The second one is sent by another lovely lady Teacher Nuray just yesterday. When my husband saw the package, he was more curious than me. Dry flowers, sweet scents, beads! The actual gift was a peştemal (rectangular fabric wrapped around body in Turkish bath or seaside) but all the things popped from the package made me so happy. The heart-shaped scent bag, bead and threads decorated my sewing room asap :) Thank you lady Nuray!
Evde kuru çiçeklerimi koyduğum bir tabak vardı. Yeni çiçeklerimi de hemen yanlarına ekledim. :)

I have a bowl that I put my dry flowers inside. I added my new flowers next to them :)


Siz hediyelerinizi nasıl paketliyorsunuz? Yılbaşı yaklaşırken aklınızda değişik paketleme fikirleri var mı?

Sevgiler...

How do you pack your gifts? At the new years's eve, do you have any interesting packaging ideas?

Love...

Yorumlar

 1. Yeni yil hediyeleri erken baslamis sizde :) Hepsini guzel gunlerde, gulerek kullanin

  YanıtlaSil
 2. Çok tatlı hediyeler , güle güle kullanın:)

  YanıtlaSil
 3. Begüme pembe yakışır diye düşündüm :) Begüm Hanımm öyle tembel terzi lakabının üstüne oturmak yok..Bekliyoruz bir şeyler :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaaa ben akşam yorum yazmıştım uzun uzun demek ki göndere basmadım,daha yeni anladım ,senin yorumların da direk çıkıyor çünkü...İyi günlerde güle güle kullan canım :))

   Sil
 4. Çok şanslısın Begüm devamınıda dilerim .Hediye paketin gerçekten özenilmiş... eee Nuray hocamız becerir :)

  YanıtlaSil
 5. So pleased you've made good use of the swatch buddy, you look super organised! ��

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Thank you! Swatch buddy is my best friend at the moment :D

   Sil
 6. Ne güzel güle güle kullanın. Kartela da iyi fikirmiş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok pratik oldu gerçekten. Dergiden model bakarken kartela hep elimde :)

   Sil
 7. Ne güzel güle güle kullan canım

  YanıtlaSil
 8. O zaman sende hoş geldin Begümcüm. Arada böyle kaçaklar yapıyoruz. Hediyelerin çok güzel. Hep mutlu, hep gülerek kullan inşallah. Sevgilerimle.

  YanıtlaSil
 9. Begüüüümmmm nerelerdesin. Elma dersem çık armut dersem çıkma. Bir sürü etkinlikler dönüyor ortada sen yoksun. İnşallah bir sorun yoktur. Özledim valla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Funda Hanımcığım merhaba! Yetişebilirsem katılacağım etkinliklere :) Çok uzak kaldım dikişten de blogtan da ama doktora yapmak zor işmiş valla, hele otuzundan sonra :D

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ankara'da Kumaş Nereden Alınır?

Pazen Operasyonu